0_Спорт.ПорталФудбал

Лалана на лето си оди од Ливерпул

Фудбалерот на Ливерпул е на излезна врата на „Енфилд Роуд“. Како што пишуваат британските медиуми, тој нема да го продолжи договорот со „црвените“ и ќе стане слободен играч во потрагата по нова средина во кариерата.

Ливерпул, 19 февруари 2020 (МИА) – Фудбалерот на Ливерпул е на излезна врата на „Енфилд Роуд“. Како што пишуваат британските медиуми, тој нема да го продолжи договорот со „црвените“ и ќе стане слободен играч во потрагата по нова средина во кариерата.
Лалана е во Ливерпул од 2014 година по трансферот од Саутемптон за 25 милиони фунти.
Како можна дестинација за него се споменува Лестер на чие кормило е Брендон Роџерс, менаџерот кој и го ангажира Лалана во Ливерпул пред шест години. сѓд/  

Back to top button
Close
Close