БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Лала: Евромабасадорката Влахутин побара да го уапсам Сали Бериша за кого немаше никаков доказ

Таа ми рече дека за да може Албанија да влезе во ЕУ, мора да го следи патот на Хрватска и да го уапси Сали Бериша и оти јас сум имал можност да ја покажам својата сила да и помогнам на Албанија да влезе во ЕУ. Таа го искористи случајот што беше со статус на дипломат, бидејќи во други услови да бара апсење без докази не се толерира. Исто така апсурдно е што влегува во канцелариите на независна држава и наметнува вакви форми, изјави Лала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close