0_Sport,PortalBasketbollRezultatetSport.Slajder

Lajkersët e fituan Konferencën Perëndimore për herë të parë pas 10 viteve

Basketbollistët e Los-Anxelosit lejkersët e siguruan vendin e parë në Konferencën Perëndimore të Ligës NBA. Ata mbrëmë në Orlando e mposhtën Jutën me 116:108 dhe u bënë të paarritshëm për konkurrentët për majën e Perëndimit. 

Orlando, 4 gusht 2020 (MIA) – Basketbollistët e Los-Anxelosit lejkersët e siguruan vendin e parë në Konferencën Perëndimore të Ligës NBA. Ata mbrëmë në Orlando e mposhtën Jutën me 116:108 dhe u bënë të paarritshëm për konkurrentët për majën e Perëndimit.

Më efikas për fitoren ishte Entoni Dejvis me 42 pikë.

Për lajkersët vendi i parë në Konferencë është fitar pas një pauze prej dhjetë viteve, gjegjësisht për herë të parë pas sezonit 2009/10. Atëherë ata e fituan titullin e kampionatit, të fundit pas 16 të tyre.

Në dy takimet e tjera të luajtura  janë arritur këto rezultate:

Nju Orleans – Memfis 109:00

Filadelfi – San Abtonio 132:130

Lajkersët kanë bilanc 51-15 (fitore-humbje), LA klipersi 45-21, Denveri 44-23, Hjustoni 42-24, Juta 42.25….

Në Lindje, liderë është Millvoki me 54-13, vijojnë Toronto 48-18, Bostoni 44-22, Majami 42-25, Indiana 41-26,…ar/

 

Таг
Back to top button
Close
Close