EvropëEvropë.Portal

Lajen: BE-ja do t’i zvogëlojë emisionet e gazrave të dëmshëm në teansport dhe ndërtimtari

Evropa do të aplikojë tregti me leje për emisionet të cilat përdoren për kontroll të ndotjes  në sektorin e ndërtimtarisë dhe transportit, deklaroi sot kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen në samitin onlajn të liderëve botëror për ndryshimet klimatike.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close