BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Lajçak mbërriti në Prishtinë, i mirëpritur nga kryeministri i ardhshëm Kurti

Ndërmjetësuesi i Bashkimit Evropian në bisedimet në mes Kosovës dhe Serbisë Mirosllav Lajçak arriti sonte në një vizitë zyrtare në Kosovë, ku u prit nga lideri i partisë Lëvizja Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, i cili pritet të jetë kryeministri i ardhshëm i Kosovës pas fitores së partisë së tij në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close