БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лагумџија: Во БиХ ќе станеме темен вилает опкружен со ЕУ и Мал Шенген

„Србија, Северна Македонија и Албанија отвораат граници, слободен проток на луѓе, стоки и капитал, но сите возови одат без БиХ, оцени поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија за порталот Кликс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close