Европа

Лагард: На светот му треба САД да го поддржуваатмултилатерализмот

Претседателката на Европска централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард денеска изјави дека на светот му се потребни САД кои го поддржуваат мултилатерализмот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close