Svet.SlajderСвет

Лајтхајзер: Трговските преговори меѓу САД и Британија напредуваат

Американскиот трговски претставник Роберт Лајтхајзер изјави дека е „многу задоволен“ од напредокот на трговските преговори со Велика Британија и најави дека наскоро ќе се постигне договор.

Back to top button
Close
Close