Svet.SlajderСвет

Лајтхајзер: Трговските преговори меѓу САД и Британија напредуваат

Американскиот трговски претставник Роберт Лајтхајзер изјави дека е „многу задоволен“ од напредокот на трговските преговори со Велика Британија и најави дека наскоро ќе се постигне договор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close