Svet.SlajderСвет

Лајтхајзер: САД разочарани од воведувањето даноци од ЕУ

Американскиот трговски претставник Роберт Лајтхајзер изрази разочарување од одлуката на Европската унија во понеделникот да воведе даноци за увоз на стоки од САД во вредност од четири милијарди долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close