0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Ла Лига се враќа на 8 јуни!

Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни (понеделник).

Мадрид, 23 мај 2020 (МИА) – Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е факт!

Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни (понеделник).

– Шпанија прави што може и сега се отвораат нови хоризонти. Време е да се продолжи со многу активности. Ла Лига се враќа на 8 јуни, рече тој.

Сега шефовите на Ла Лига по паузата ќе одлучат за датумот за првото коло во Шпанија. Ова се очекува да биде викендот на 13-ти и 14-ти јуни.

Таг
Back to top button
Close
Close