0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

„Ла Кроа“: Софија би можела да истрае во блокирањето на Северна Македонија, но делумно и блефира

Софија би можела да истрае во блокирањето, но делумно и блефира, смета весникот, бидејќи, како што наведува, таа не би добила многу со спротивставувањето на нејзините европски партнери за отворање на пристапните преговори, кои во секој случај ќе траат десетина години, јави дописникот на МИА од Париз.

Back to top button
Close
Close