Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Лајен предлага долгорочна помош за мигрантите во Турција

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска изјави дека ќе предложи финансиската помош од Европска Унија за мигрантите во Турција од итна хуманитарна да се пренасочи како долгорочна поддршка

Back to top button
Close
Close