0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа

Лајен и Мишел побараа да се испита потеклото на коронавирусот

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен и претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел повикаа да се испита потеклото на пандемијата со Ковид-19

Back to top button
Close
Close