ЕвропаЕвропа.Портал

Лајен: ЕУ ќе ги намали емисиите на штетни гасови во транспортот и градежништвото

Европа ќе примени трговија со дозволи за емисии кои се користат за контрола на загадувањето во градежниот и транспортниот сектор, изјави денеска претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен на онлајн самитот на светските лидери за климатски промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close