Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Лајчак: Силата на Европа сега влијае врз Западен Балкан

Шефот на словачката дипломатија Мирослав Лајчак говорејќи за приклучувањето на земјите од Западен Балкан во Европска Унија го спореди со времето кога Словачка и Чешка станаа членки на ЕУ

Back to top button
Close
Close