Svet.SlajderБалкан

Лајчак: Преговорите Белград-Приштина продолжуваат в понеделник

Специјалниот претставник за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, најави нов круг преговори на експертско ниво в понеделник, на 28 септември.

Back to top button
Close
Close