Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Лајчак поднесе извештај и најави планови за дијалогот меѓу Белград и Приштина

Претставникот на ЕУ за дијалог меѓу Србија и Косово Мирослав Лајчак изјави дека ќе претстави планови за дијалог меѓу двете страни пред претставниците на ЕУ во следните недели и посочи дека има силна поддршка од сите земји-членки на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close