Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Лајчак: Одложен состанокот Белград-Приштина

„Поради претпазливост во врска со Ковид-19, состанокот во рамките на дијалогот (Белград и Приштина) закажан за понеделник следната недела ќе биде одложен“, објави Лајчак на својот профил на Твитер.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close