БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лајчак и Палмер заедно кај Вјоса Османи

Претходно двајцата диломати се сретнаа со лидерите на двете најголеми опозициски партии во земјата, Љумир Абдиџику од Демократскиот сојуз (ЛДК) на Косово и Енвер Хоџај од Демократската партија на Косово (ПДК).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close