БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Лајчак и Палмер во посета на Приштина пред продолжувањето на косовско-српскиот дијалог

Во Косово денеска се очекува да допатуваат во официјална посета специјалниот пратеник на Европската унија за косовско-српскиот дијалог, Мирослав Лајчак и заменикот помошник државен секретар на Соединетите Американски Држави задолжен за европски и евроазиски прашања и за Западен Балкан и Егејот, Метју Палмер, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close