БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Лајчак: Црна Гора сериозно да ги сфати предупредувањата од ЕУ

По одложувањето на дебатата за усвојување на судските закони, на што се спротивстави Демократскиот фронт, кој е дел од владејачката коалиција, специјалниот претставник на ЕУ, Мирослав Лајчак, изјави дека е среќен што црногорската влада одлучи интеграцијата да стане приоритет

Back to top button
Close
Close