Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лајан до Унгарија и Полска: Сомнежите за владеењето на правото решете ги пред Судот на ЕУ

Претседателката на Европска комисија, Урсула фон дер Лајан изјави дека Унгарија и Полска наместо да го блокираат големиот финансиски пакет за санација на последиците од пандемијата со Ковид-19, да се обратат до Судот на Европска Унија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close