0_Sport,PortalFutbollSport

L’Equipe: PSZH-ja shpallet kampion i Francës, për shkak të përfundimit të hershëm të sezonit

Pari-Sen Zhermen është shpallur kampion i Francës, për shkak të përfundimit të hershëm të sezonit në Ligën 1, publikoi zëvendës-redaktori i gazetës "L'Equipe", Zhoel Domenigeti.

Paris, 30 prill 2020 (MIA) – Pari-Sen Zhermen është shpallur kampion i Francës, për shkak të përfundimit të hershëm të sezonit në Ligën 1, publikoi zëvendës-redaktori i gazetës “L’Equipe”, Zhoel Domenigeti.

“Kampionati përfundoi. Vendet në tabelë janë fikse. PSZH-ja është kampion i Ligës 1”, publikoi në Tuiter gazetari.

Krahas parisienëve, në Ligën e kampionëve do të luajnë edhe Marsej dhe Ren, ndërsa Lill, Reims dhe Nica do të luajnë në Ligën e Evropës.

Amien dhe Tuluz do të bijnë nga Liga, ndërsa Lorien dhe Lens do të hyjnë nga Liga 2 në Ligën 1. bsh/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close