СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Квинсленд со 16 случаи на коронавирус планира да го продолжи карантинот

Австралиската држава Квинсленд потврди 16 локални случаи на коронавирус, а властите предупредија дека затворањето на главниот град Бризбејн може да продолжи и по недела, доколку се кршат строгите ограничувања.

Back to top button
Close
Close