Политички партии

Кузеска: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат во Собранието да земат дневници и да не гласаат некој да земе плата

Јавноста сведочи на заложништво на парламентот и обидите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да ја контролира работата на Собранието, а присуството на двајца пратеници од СДСМ со цела заштитна опрема, во скафандери е херојски чин, кој придонесе за изгласувањето на петтиот пакет мерки, за платите на работниците и поддршка за стопанството, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска при гостувањето во емисијата „Објектив“ на МРТ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close