Политички партии

Кузеска:По демантот од Чешка и Словачка, Николоски и Мицкоски да им се извинат на граѓаните за лажните вести

Уште една шлаканица доби ВМРО лажни вести ДПМНЕ, партијата којa и во меѓународни студии е препознаена како извор на лажни вести и дезинформации. Амбасадорите на Чешка и Словачка јавно ги соголеа срамните и безобразни лаги на Александар Николовски и Христијан Мицкоски, дека ВМРО-ДПМНЕ одработила Чешка и Словачка, како членки на ЕУ да се спротивстават на блокадата на Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close