0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Kuvendi të hënën do ta vazhdojë debatin për rebalancin e Buxhetit

- Kuvendi e përfundoi debatin e sotëm për Propozim e plotësuar për ndryshime dhe plotësime të Buxhetit shtetëror për vitin 2020, gjegjësisht rebalancin e dytë për këtë vit, i cili sipas pushtetit nevojitet për përballjen me valën e dytë të pandemisë me Kovid-19 dhe për efektivizimin e pakos së katërt të masave antikrizë në vlerë prej 470 milionë euro. Debati, siç tha kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, do të vazhdojë të hënën në kuadër të mbledhjes së 20-të.

Back to top button
Close
Close