Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кувајтскиот емир ја одобри новата влада

Претходно денеска премиерот на земјата Сабах Калид ал-Хамад ал-Сабах на емирот му го предаде списокот со кандидати за министерските позиции. Според законите на Кувајт, емирот го именува шефот на владата и на негова препорака го формира владиниот кабинет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close