0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Kutinjo ka sakrifikuar një pjesë të madhe të pagës së tij që të qëndrojë në Baern

Lojtari sulmues nga radhët e mesit të Barcelonë, Filipe Kutinjo e ka përgjysmuar pagën e tij gjatë pandemisë të koronavirusit, që të mundet të qëndrojë në "Aleans arenën" deri në fund tët vitit aktual.

Munih, 2 korrik 2020 (MIA) – Lojtari sulmues nga radhët e mesit të Barcelonë, Filipe Kutinjo e ka përgjysmuar pagën e tij gjatë pandemisë të koronavirusit, që të mundet të qëndrojë në “Aleans arenën” deri në fund tët vitit aktual.

Braziliani vazhdon të rikuperohet nga lëndimi këmbës, që nuk i lejoi të marrë pjesë në asnjë ndeshje të “bavarezëve” pas ristrartimit. Megjithatë, lojtari pritet të jetë i qasshëm për finalen e kupës gjermane dhe plei-ofit në Ligën e kampionëve.

Lojtari sulmues e vazhdoi huan nga ekipi i Barcelonës për dy muaj shtesë. Megjithatë, klauzola e tij për ripërtëritje parashikon kusht ta përgjysmojë pagën e tij javore, e cila deri tani ishte 200.000 euro në javë.

Baerni po ballafaqohet me Baern Leverkuzen në finalen e Kupës të Gjermanisë para se të ballafaqohet me Çelsin në revanshin prej 1/16 – finalen e Ligës së kampionëve. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close