0_Спорт.ПорталФудбал

Кутињо сака да се врати во Премиер лигата

Филипе Кутињо еден ден сака да се врати во англиската Премиер лига. Ова го изјави неговиот агент Киа Јорабчијан, но додаде дека сите опции се отворени за иднината на фудбалерот.

Минхен, 10 април 2020 (МИА) – Филипе Кутињо еден ден сака да се врати во англиската Премиер лига. Ова го изјави неговиот агент Киа Јорабчијан, но додаде дека сите опции се отворени за иднината на фудбалерот.

Кутињо во моментов е на заем од Барселона во Баерн, но Германците немаат намера да го откупат и тој ќе се врати на „Камп Ноу“ летово. Сепак, Каталонците, исто така, не планираат да се потпираат на него и сакаат да го продадат. Има голем интерес кај Бразилецот од Англија, при што се споменуваат екипите на Челзи, Арсенал и Евертон.

– Не е тајна дека сум обожавател на Арсенал, но немам претензии каде ќе одат играчите. Јас не се обидувам да туркам никого кон одреден клуб. Премиер лигата е шампионат каде тој уживаше да игра и веројатно ќе се врати еден ден. Прашање е кои ќе бидат финансиските услови на сите клубови по крајот на пандемијата, изјави агентот на Бразилецот.

Таг
Back to top button
Close
Close