0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Кутињо предложен на Евертон

Играчот од средниот ред моментно игра на позајмица од „Каталонците“ во Баерн. Кутињо нема иднина на „Алијанц Арената“, но тој не ја сака ниту на „Камп Ноу“.

Ливерпул, 20 јуни 2020 (МИА) – Бразилскиот репрезентативец Филипе Кутињо му беше понуден на Евертон. Трансферот може да се случи само доколку Барселона продолжи да плаќа голем дел од неговата плата.

Играчот од средниот ред моментно игра на позајмица од „Каталонците“ во Баерн. Кутињо нема иднина на „Алијанц Арената“, но тој не ја сака ниту на „Камп Ноу“.

Баварците можеа да го купат за 120 милиони евра, но тие одбија да го сторат тоа. Ова значи дека Филипе мора да се врати во Барселона.

„Блаугранас“ веќе бараат начини да се разделат со него.

Таг
Back to top button
Close
Close