БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Курти во вторник во Брисел на средба со балканските лидери

Веста во изјава за приштинските медиуми ја потврди портпаролот на косовската Влада, Прпарим Криезиу, кој исто така информира дека Курти на вечера организирана од Борел ќе ја оствари и својата прва средба со претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close