BotëBotë.PortalKorrespondentë Botë

Kurti pret thellimin e lidhjeve mes Kosovës dhe SHBA-së

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shprehur bindje se qeveria e ardhshme, të cilën ai do ta formojë pas fitores së partisë së tij në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, të mbajtura të dielën, më 14 shkurt, do t’i thellojë marrëdhëniet bilaterale me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close