БалканДописници Свет

Курти отпатува за Брисел, утрешната средба со Вучиќ „не е дел од дијалогот“

Косовскиот премиер Албин Курти, придружуван од првиот потпретседател на Владата, Бесник Бислими, отпатува попладнево за Брисел, каде што утре ќе се сретне со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close