БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Курти: Не верувам дека има борци на ОВК кои се воени злосторници

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека не верува оти има борци на некогашната Ослободителна војска на Косово (ОВК) кои вршеле воени злосторства, но верува дека „воени злосторници нема само во Србија, туку има и во северно Косово, во Босна, а можеби и во Црна Гора“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close