БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Курти до Пленковиќ: Косово никогаш нема да ја заборави хрватската хуманост

Косовскиот премиер Албин Курти му се заблагодари на неговиот хрватски колега Андреј Пленковиќ, како и на Владата и народот на Република Хрватска, за помошта што државата и тамошните здравствени институции им ја пружија на Косовците по минатонеделната сообраќајна несреќа на косовскиот автобус во близина на Славонски Брод­­, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close