БалканДописници СветСвет.Слајдер

Курти: Целта на „Отворен Балкан“ е отворање на регионот кон Русија и Кина

Косовскиот премиер Албин Курти оцени дека досегашната иницијатива за „мини шенген“, што во четвртокот на Регионалниот економски форум во Скопје беше преименувана во „Отворен Балкан“, претставува обид на претседателот на Србија, Александар Вучиќ да го отвори Балканот кон Русија и Кина, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close