0_Магазин.ПорталСцена

Курт Расел сака да се пензионира

Во својата славна, скоро 60-годишна актерска кариера, Курт Расел ги глумеше „змијата“ Снејк Плискен („Бегство од Њујорк“ и „Бегство од Лос Анџелес“), Мекреди („Нештото“ / The Thing), Вајат Ерп, Брукс, Семоќниот Јас („Чувари на галаксијата 2“)... Сепак, се чини дека неговата на Дедо Мраз во филмот „Божиќни хроника 2“ (The Christmas Chronicles 2) на Нетфликс може да му биде и последна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close