0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Курц со јасна поддршка за Меркел и изградбата на „Северен тек 2“

„Не е во право секој оној кој мисли дека новиот гасовод е само во интерес на Русија“, нагласи австрискиот канцелар, додавајќи дека Германија и Австрија, како и другите европски земји, исто така, ќе имаат корист од овој проект.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close