0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Курц: Северна Македонија сработи одлично на патот на евроинтеграциите

Северна Македонија сработи одлично на патот на евроинтеграциите, напиша денеска на твитер австрискиот канцелар Себастијан Курц, по средбата со премиерот Зоран Заев на Самитот на ЕУ за Западен Балкан во Виена.

Back to top button
Close
Close