0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Курц сака во Австрија да се произведуваат и кинески и руски вакцини

-Станува збор за тоа што е можно побрзо да се обезбедат побезбедни вакцини, без разлика кој ги развил, објасни Курц. Тој истакна дека за ова прашање не треба да постојат геополитички табуа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close