ЕвропаЕвропа.Портал

Курц најави коалициски преговори со Зелените

Мандатарот за состав на идната австриска влада, лидерот на Народната партија на Австрија (ОВП) Себастијан Курц, изјави денеска дека ќе почне коалициски преговори со Зелените.

Back to top button
Close
Close