ЕвропаСвет.Слајдер

Курц ќе биде сослушан поради сомнение за давање лажен исказ

Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц, против кого е покрената истражна постапка под сомнение дека сторил кривично дело, давање лажен исказ пред парламентарниот истражен одбор за аферата Ибица, ќе биде сослушан од судија, а не од Обвинителството

Back to top button
Close
Close