Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Курц: Ќе ја победиме пандемијата во текот на летото

Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска им се обрати на граѓаните со говор на надеж по повод претстојниот Божик.

Back to top button
Close
Close