ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Курц: Австрија следната недела најверојатно ќе ја нарача руската вакцина

Австрија следната недела најверојатно ќе нарача милион дози од руската вакцина „Спутник В“, изјави денеска австрискиот канцелар Себастијан Курц, без да прецизира дали ќе чека одобрување од Европската агенција за лекови (ЕМА) пред да се користи.

Back to top button
Close
Close