0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Курц: Австрија ќе се залага за започнување на задоцнетите преговори на С.Македонија во првата половина на 2021

Австрија во потполност го поддржува европскиот пат на целиот Западен Балкан и ќе се залага за започнување пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија во првата половина на оваа година.Наш стратешки интерес е да го внесеме регионот во ЕУ што е можно побрзо

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close