БизнисБизнис.ПорталЕвропаЕвропа.Портал

Куп ги отвори продавниците во Шведска по кибер нападот

По кибер нападот врз голем број компании во светот, тешко погодениот шведски ланец супермаркети „Куп“ (Coop) денеска повторно отвори стотици свои продавници.

Back to top button
Close
Close