BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Kuomo: Tubimet masive mund ta rrezikojnë luftën kundër koronavirusit

Guvernatori i Nju-Jorkut, Endrju Kuomo sot shprehi shqetësim se protestat masive në Nju-Jork për shkak të vdekjes së Xhorxh Fllojdit mund ta rrezikojnë luftëln e gjatë dhe të rëndë për asgjësimin e pandemisë së koronavirusit.

Nju-Jork, 1 qershor 2020 (MIA) – Guvernatori i Nju-Jorkut, Endrju Kuomo sot shprehi shqetësim se protestat masive në Nju-Jork për shkak të vdekjes së Xhorxh Fllojdit mund ta rrezikojnë luftëln e gjatë dhe të rëndë për asgjësimin e pandemisë së koronavirusit.

Ai paralajmëroi se njerëzit uhet të pyeten se çka po bëjnë.

Guvernatori i Nju-Jorkut dakordohet me demonstruesit të cilët luftojnë kundër racizmit dhe pabarazisë socile, por ai është i frustruar për shkak të kompromitimit të mundshëm të viktimave sociale dhe ekonomike të shkaktuara në periudhën prej më shumë se dy muajve.

Edhe pse shumë demonstrues janë të rinj, ata mund ta bartin virusin tek nënat, baballarët, gjyshërit e tyre”, tha Kuomo. ab/

Таг
Back to top button
Close
Close