BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Kuomo: Numri i pacientëve me Kovid-19 në spitalet e shtetit Nju-Jork u ul në 817

- Numri i pacientëve të hospitalizuar me Kovid-19 në shtetin Nju-Jork u ul në 817, që është numri më i vogël prej 18 marsit, deklaroi sot guvernatori i shtetin Nju-Jork, Endrju Kuomo.

Nju-Jork, 6 korrik 2020 (MIA) – Numri i pacientëve të hospitalizuar me Kovid-19 në shtetin Nju-Jork u ul në 817, që është numri më i vogël prej 18 marsit, deklaroi sot guvernatori i shtetin Nju-Jork, Endrju Kuomo.

Ai tha se shteti Nju-Jork shënon progres të vazhdueshëm në luftën kundër virusit korona dhe shtoi se në 24 orët e fundit kanë vdekur nëntë persona, transmetuan mediat britanike.

“Numrat filluan të ulen pasi filluam me hapjen”, tha Kuomo në konferencë për media. fc/

Back to top button
Close
Close