СветСвет.Портал

Куомо: Нема да поднесам оставка поради скандалот

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо изјави денеска дека нема да поднесе оставка поради зголемениот притисок во врска со скандалот поради сексуално вознемирување, но ја искористи можноста да им се извини на жените кои поради него се чувствувале непријатно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close